Nuotėkio aptikimas

Naudojant bandymo burbulais metodą, vakuuminė VSP serijos plyšių nustatymo įranga leidžia greitai ir saugiai aptikti konteinerių, vamzdžių ir kt. objektų suvirinimo plyšius. Šiuo metodu gali būti tikrinami net liejinių įtrūkimai. VSP plyšių nustatymo įranga ir vakuuminės dėžės naudojamos testuoti plyšius ypač tais atvejais, kai testuojama dalis pasiekiama tik iš vienos pusės arba kai konstrukcija yra atvira (bakų, dubenų ir kt. talpų dugnas). Pagal testavimo praktiką, bandymo burbulais metodu įvykdoma plyšių aptikimo riba yra tarp 10-5 ir 10-4Pa*m3/s (10-4 to 10-3 mbar*l/s).

Vakuuminės dėžės

Naudojant VSP įrangą, testuojamas plotas (suvirinimo siūlė ar liejinio paviršius) yra sudrėkinamas putojančia tyrimo medžiaga, t.y. MR® 99 defektų aptikimo purškalu. Tada plotas padengiamas vakuumine dėže. Vakuuminė dėžė žarna prijungta prie  defektų aptikimo priemonės ir labai greitai ištuštinama.

Pažeidimams atsparus stebėjimo langelis pagamintas iš itin skaidraus, lankstaus plastiko, turi specialią guminę tarpinę ir yra pritaikytas testuojamam plotui. Vakuuminė dėžė dėka laisvai besisukančio ir bet kuria kryptimi sandarinančio vožtuvo yra ištuštinama. Vožtuvas turi kūgio formos adapterį vakuuminei žarnai. Per ištuštintos vakuuminės dėžės stebėjimo langelį putos rodo, kur pro įtrūkimus patenka oro.

Įsitikinti, kad pastebimi net ploniausi įtrūkimai, vakuumas dėžėje turi būti išlaikomas mažiausiai 30 sekundžių.

VSP plyšių nustatymo įranga

Siekiant ištuštinti didesniąsias vakuumines dėžes po žarnos prijungimo kaip galima greičiau, ypač kai naudojamos ilgos vakuuminės žarnos, kartu su VSP plyšių nustatymo įranga naudojama galinga vakuuminė pompa, kurios siurbimo galia iki 16 m3/h.

VSP plyšių nustatymo įranga yra įmontuota į stabilų suvirintų plieno vamzdžių karkasą. Mažai priežiūros reikalaujanti ir tvirta VSP plyšių nustatymo įrangos konstrukcija leidžia ją patikimai naudoti statybos vietose.